Miasto Snów

 

March Sky nie ma pojęcia, kim jest chłopak nawiedzający ją w snach. Świat, dotąd racjonalny, z dnia na dzień staje się coraz dziwniejszy i bardziej zawiły, a ona coraz gorzej sobie z tym wszystkim radzi. Nie, żeby kiedykolwiek radziła sobie dobrze…

Nowa seria w uniwersum Jaaru zabierze Cię do krainy rządzonej przez podstępne i okrutne fery, krainy, której królowa może być tylko jedna. I musisz wiedzieć, że Cię nienawidzi.​

 

 

Strażnicy Żywiołów otrzymują ostatnie zadanie. Pradawne zło, gotowe zniszczyć Jaar, odrodziło się. Podczas święta Yule w domu Hallanderów rozbrzmiewa płacz dziecka. Kim jest błękitne maleństwo, które tak nagle wkroczyło w życie Kate?

Wizje i duchy mówią wyraźnie, każąc Strażnikom odnaleźć dwanaście darów, które Matka Duchów ofiarowała niegdyś magicznym istotom. Jednak na drodze Kate i jej przyjaciół staną nowe wyzwania i nowi wrogowie.

W jaką pułapkę schwytał Strażników Przeklęty? Co wiedziała Annwynn Beedlebee? Czy historia Strażniczki z przeszłości musi się powtórzyć?

 

 

 

Kate wiele już widziała, jednak gdy w jej pokoju pojawia się chłopak twierdzący, że przybywa z przyszłości, Strażniczka musi mocno zweryfikować swoją wiedzę o magii.

Gdzieś, w czasach, które jeszcze nie nadeszły, toczy się walka z niszczycielami czarów, za to teraźniejszość przynosi wizje, które prowadzą wiedźmy ku nieznanym i niespodziewanym ścieżkom.

Przez cienką zasłonę do świata Jaaru wkraczają duchy. Czy jednak warto słuchać ich podszeptów?

TOM IV

Tajemne Imię

Kaspar Zothar po raz pierwszy
w życiu odwiedza Londyn. Nie zna się na świecie ludzi. Do tej pory jedynie rzucał zaklęcia, sporadycznie latał na miotle, a w większości prac domowych posługiwał się różdżką. Teraz, używając jedynie sprytu, musi znaleźć coś, czego pragnie nie tylko on sam.

Tymczasem Kate przebywa w Cienistej Krainie i zapowiada się na to, że nieprędko stamtąd wyjdzie…

TOM III

Siedem Bram

Czarownica nie może wymarzyć sobie lepszego życia. Kate Hallander wreszcie ma u boku ukochanego Jonathana, a dzięki nowym przyjaciołom, w spokoju zgłębia tajniki swojej magicznej mocy. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie wstrząsające wieści z Jaaru.

W tajemniczych okolicznościach, tuż przed swoim ślubem z księciem ferów, znika Fione ỳl Maas. Oznacza to, że Kate oraz Strażnicy Żywiołów znów będą mieli ręce pełne roboty. Poszukiwania zaginionej ferini zaprowadzą ich do serc dwóch, odwiecznie walczących ze sobą krain, Elphame i Tir-na-Nog. Po drodze czeka ich jednak otwarcie wielu drzwi, za którymi czają się liczne niebezpieczeństwa, a kręta ścieżka z każdym krokiem będzie się wydawać bardziej zawiła.

Smoki, wiedźmy i krwiożercze demony – świat Jaaru staje się coraz mroczniejszy. Kto stoi za porwaniem Fione? Co odkryją Strażnicy, przechodząc przez kolejne bramy? I dlaczego Babcia Annwynn wciąż zachowuje się jak zwichrowana dziwaczka?

TOM II

Czarny Amulet

Odkąd Kate poznała tajemniczy Jaar, jej życie uległo całkowitej zmianie. Nie jest już zwykłą nastolatką, a początkującą czarownicą.

Po raz pierwszy wybiera się na magiczne wakacje, gdzie poznaje inne młode wiedźmy. Szybko okazuje się jednak, że oprócz nowych przyjaciół zyska „magicznego prześladowcę”, który nawiedza jej sny. Wraz z ferem Fionem próbują odkryć, o kogo może chodzić. Podejrzenia mogą paść na każdego, z kim Kate miała do tej pory kontakt, a lista potencjalnych prześladowców się wydłuża.

Świat ludzi i Jaar nigdy jeszcze nie były sobie tak bliskie. Co przyniesie nowa era? Z czym będą się zmagać Strażnicy Żywiołów?

TOM I

Księga Luster

Kate jest typową nastolatką. Mieszka u swojej ciotki w Londynie​ i wiedzie spokojne życie. Pewnego dnia staje na progu tajemniczego sklepu pełnego czarodziejskich przedmiotów, od właścicielki którego otrzymuje Księgę Luster. Dziewczyna rzuca miłosny urok na przystojnego Jonathana, lecz czar skutkuje zupełnie inaczej, niż by tego oczekiwała. Kate trafia do Jaaru, krainy zamieszkanej przez magiczne stworzenia.

Fion jest ferem, baśniową istotą. Jego stosunki z ojcem są coraz gorsze, więc w akcie buntu opuszcza dom, by odnaleźć przypisaną mu czarownicę. Wpada w ręce niebezpiecznej nimfy Erato​ i przez swoją naiwność wprowadza do świata magii wielki zamęt.

Tymczasem w Londynie ciotka dowiaduje się, że ze sklepu pani Selene zniknął magiczny kamień o potężnej mocy. Czy uda się go odnaleźć? Jak Kate, początkująca wiedźma, poradzi sobie w świecie Jaaru, mając u boku ekscentryczne fery i wyniosłego jednorożca? I co tak naprawdę skrywa plan nikczemnej Erato? ​​

Napisz do autora

Close Menu

Odwiedź nas w Krainie Jaaru

- AWEN